Jeśli szukasz darmowego edytora grafiki rastrowej o otwartym kodzie źródłowym, nie szukaj dalej niż GIMP. Ten potężny darmowy program pozwala manipulować i edytować obrazy, a także konwertować je między kilkoma formatami plików graficznych. Ten program nie skupia się na rysowaniu, ale nadal jest świetnym wyborem do niektórych podstawowych zadań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z GIMP-a. Będziesz także mógł znaleźć samouczki, które nauczą Cię obsługi tego programu.

GIMP to edytor grafiki rastrowej
GIMP to program do edycji grafiki rastrowej, darmowy i typu open source. Jest wieloplatformowy i może być używany na różnych platformach, w tym Windows, Mac OS X i Linux. Witryna GIMP nie obsługuje kompilacji dla systemu Windows, ale zawiera łącza do kompilacji systemu Windows. Jeśli nie masz pewności, której wersji GIMP użyć, spróbuj zapytać na liście dyskusyjnej. Możliwe jest również pobranie binarnej wersji GIMP-a https://programy.net.pl/program,gimp.html.

Posiada system wtyczek
Jedną z największych cech Gimp jest jego system wtyczek. Wtyczki ułatwiają edytowanie zdjęć. Świetnie nadają się do robienia wszystkiego, od przycinania po usuwanie mgły i usuwanie przebarwień i zmarszczek. Dostępne są setki różnych wtyczek, a wybór jest nieskończony. Możesz nawet wypróbować jeden za darmo! Oto kilka świetnych opcji. -Wavelet Decompose – Idealna do wygładzania skóry, przebarwień i zmarszczek, ta wtyczka pozwala to zrobić. -Narzędzie Rozkładu Wavelet

To jest darmowe
Korzystanie z GIMP-a zamiast Photoshopa ma wiele zalet. Jego bezpłatna cena to duży plus. Jest nie tylko łatwy w użyciu, ale zawiera wiele funkcji głównego programu. Możesz go używać do edycji zdjęć, przycinania i czyszczenia zdjęć oraz tworzenia grafiki cyfrowej. Nie znajdziesz takiej samej liczby narzędzi w Photoshopie, ale GIMP oferuje prawie tyle samo. A ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, będziesz mógł go pobrać i używać na zawsze za darmo.

Jest pochodną Photoshopa
GIMP to darmowa alternatywa dla Adobe Photoshop. Chociaż brakuje mu niektórych funkcji, GIMP jest łatwy w użyciu i jest przeznaczony dla osób nieprofesjonalnych. Podczas gdy większość ludzi słyszała o Photoshopie, tylko nieliczni zapłacili za oprogramowanie. Co więcej, Adobe Photoshop jest bardzo drogi i celowo ma wysoką cenę, aby zapobiec piractwu. Jednak może to być niedopuszczalne dla małych firm. Dzięki bezpłatnej alternatywie możesz łatwo tworzyć piękne obrazy bez wydawania dużych pieniędzy.

Jest wysoce techniczny
Gimp to oprogramowanie do edycji zdjęć typu open source. Chociaż jest wysoce techniczny, oferuje wiele takich samych narzędzi jak Photoshop. Jest to wysoce modułowe oprogramowanie, które otwiera się z pionowym panelem Toolbox i pustym oknem podglądu. Możesz dostosować rozmiar niedołączonych elementów do określonego rozmiaru. Jest to szczególnie przydatne podczas pracy z materiałami drukowanymi. Oprogramowanie ma wiele darmowych wtyczek, które umożliwiają włączenie funkcji Photoshopa do pracy GIMP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *